ASTA-NET

WiFi

Bezprzewodowy Internet WiFi to usługa, która pozwala na korzystanie z internetu bez potrzeby kablowego łączenia komputera z modemem.

ASTA-NET dostarcza swoim klientom modem z routerem Wi-Fi, dzięki czemu masz dostęp do Sieci internetowej w obszarze zasięgu urządzenia. Nie musisz kłaść instalacji po całym mieszkaniu, aby obierać internet na kilku urządzeniach. Nasz modem dzięki antenie wi-fi rozprowadzi sygnał.


Obawiasz się się instalacji?
Niepotrzebnie !!

Urządzenie zostanie skonfigurowane przez technika w momencie instalacji usług. Połączenie wi-fi jest bardzo wygodne, ale należy pamiętać, że im dalej od urządzenia tym jest ono słabsze i spowalnia naszą transmisję. Jakość w tym przypadku pogarszają także ściany, stropy i sieć sąsiadów. Należy także pamiętać, że wi-fi nie lubi konkurencji. Jeśli sygnał jest współdzielony przez inne urządzenia jak na przykład smartfony, tablety, telewizor czy telefon VoIP sieć musi poradzić sobie z dużo większym obciążeniem. Jeśli połączymy się bezpośrednio do sieci za pomocą przewodu, to osiągniemy właściwe dla pakietu wyniki.


Aby cieszyć się szybkim Internetem konieczne jest stałe łącze i dobry sprzęt, przez który „przepływa” transmisja danych. Dbajmy zatem, aby nasze urządzenia był wysokiej jakości i wybierajmy operatora, który świadczy usługi na zadowalającym nas poziomie. Ważne, by podczas dokonywania wyboru kierować się specjalistycznymi rankingami. Najlepiej, jeśli nie są one sponsorowane przez inne firmy.

W przypadku operatora telekomunikacyjnego jest podobnie. Początek roku w speedtest.pl wskazuje ASTA-NET jako dostawce najszybszego Internetu w Wielkopolsce, zastanawiając się nad wyborem warto wziąć to pod uwagę.