przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

FAQs

Zobacz najczęściej zadawane pytania związane
z internetem i Światłowodem od Asta-Net. Jak możemy Ci pomóc?

Dlaczego warto wybrać światłowód ASTA-NET?
Światłowód zapewnia najszybszy i najlepszy sposób na łączenie się z siecią. Przesyła ogromne ilości danych z prędkością światła, a Ty zyskujesz błyskawiczne ładowanie stron, streaming w jakości 4K oraz doskonałą płynność gier. Obecnie to najnowocześniejsza technologia pozwalająca nie tylko na dostęp do internetu o prędkości nawet do 10 Gb/s, ale również nowoczesnej telewizji, czy telefonii stacjonarnej. Dlatego możesz być on-line zawsze i o każdej porze. Wszystko to na wielu urządzeniach jednocześnie i niezależnie od warunków pogodowych, czy obciążenia sieci.
Co to jest prędkość pobierania i wysyłania?
Prędkość pobierania (download) to prędkość, z jaką pobierasz pliki na swoje urządzenie, od niej zależy czas wczytywania się stron internetowych, czy jakość w jakiej możesz odtwarzać filmy. Prędkość wysyłania (upload), czyli prędkość wysyłania danych, ważna przy publikowaniu oraz wysyłaniu materiałów wideo oraz dużych plików. Obie prędkości mierzone są w Mb/s.
Jakie pakiety internetu mogę wybrać?
Pakiety internetu ASTA-NET zostały stworzone tak, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Możesz zdecydować się na ofertę gwarantującą szybkość łącza szerokopasmowego na poziomie 300Mb/s lub 600 Mb/s albo nawet 1 Gb/s! Pamiętaj, im wyższa prędkość, tym szybsze ładowanie danych. Idealnym uzupełnieniem oferty są pakiety nowoczesnej telewizji 4K, internetu symetrycznego, czy usługa Wi-Fi HomeSpot, która sprawdzi się w przypadku większych przestrzeni domowych.
Czym jest internet symetryczny i dlaczego warto go wybrać?
Internet symetryczny to opcja, dzięki której prędkość pobierania i prędkości wysyłania jest taka sama. ASTA-NET oferuje łącza symetryczne np. dla prędkości 300Mb/s, 600Mb/s. Usługa zapewnia stabilność i komfort, bo dzięki takiemu rozwiązaniu wysyłanie dużych plików np. do chmury nie będzie już stanowiło dla Ciebie wyzwania. Wrzucanie wideo, całych albumów zdjęć, czy streamowanie będzie znacznie prostsze, a przede wszystkim znacznie szybsze.
Jak sprawdzić, czy jestem w zasięgu światłowodu?
To proste! Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki na stronie internetowej ASTA-NET, wpisując wybrany adres lub zadzwonić na infolinię pod numerem 67 350 90 00 i zapytać o możliwości podłączenia, nasz konsultant sprawdzi dokładny adres i przedstawi ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Teraz dostępem do światłowodu możesz się cieszyć w licznych miastach Północnej Wielkopolski oraz, dzięki inwestycjom ASTA-NET, również w województwie zachodniopomorskim. Podłączymy światłowód do Twojego domu lub mieszkania! Nie czekaj zatem i sprawdź już teraz dostępność naszych usług w Twoim regionie!
Czy otrzymam router do internetu?
Wybierając usługę internetu w ASTA-NET otrzymasz od nas nowoczesny router z wbudowaną funkcją Wi-Fi. Odpowiednio dobrany router zapewnia zasięg, aż do kilkudziesięciu metrów, dlatego z sieci możesz korzystać nie tylko w mieszkaniu, ale także na balkonie, czy w ogrodzie. Router skonfigurowany zostanie w momencie podłączenia do sieci przez montera. Dzięki temu Twoje połączenie będzie szybkie i stabilne.
Jak przygotować się do podłączenia światłowodu?
Najpierw wybierz odpowiednie miejsce, w którym router będzie mógł zostać podłączony do prądu. Pamiętaj, aby wybrane miejsce dla routera zabezpieczone było przed dostępem małych dzieci lub zwierząt domowych. Najlepszym wyborem będzie pomieszczenie, w którym znajduje się kluczowe urządzenie, które chcesz podłączyć przewodowo do internetu światłowodowego, np. komputer stacjonarny, czy telewizor 4K. Najczęściej wybierane miejsce przez naszych klientów znajduje się w pokoju dziennym pod telewizorem.

Jeżeli wynajmujesz mieszkanie, przed podpisaniem umowy przygotuj zgodę podpisaną przez właściciela mieszkania na wizytę naszych fachowców w celu podłączenia do sieci. Zgodę właściciela znajdziesz do pobrania tutaj.
Jak przebiega instalacja światłowodu w mieszkaniu lub domu?
Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Wizyta montera rozpocznie się od sprawdzenia wybranych pomieszczeń, aby określić jakie prace instalacyjne muszą zostać wykonane. W miejscach, w których istnieje już odpowiednia do przeprowadzenia kabli kanalizacja, prace przebiegają znacznie szybciej. Oczywiście jej brak nie jest dużą przeszkodą, jednak w takiej sytuacji powinieneś mieć na uwadze fakt, że montaż będzie bardziej skomplikowany. Podłączenie światłowodu może się wiązać z potrzebą wykonania niewielkich otworów w ścianach do przeprowadzenia kabla. Na szczęście w większości przypadków otwory te ukrywane są w listwach przypodłogowych, gdzie z resztą również w miarę możliwości przeprowadzany jest kabel światłowodu.

Monterzy nie tylko poprowadzą potrzebne okablowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, czy mieszkania, ale także skonfigurują sprzęt i przeprowadzą testy sprawdzające jakość przesyłu danych.
Ile wynoszą opłaty dodatkowe za podłączenie do sieci?
Opłaty dodatkowe, takie jak np. instalacja przewodów, podłączenie i konfiguracja sieci są obliczane indywidualnie w zależności od wymaganych prac instalacyjnych oraz charakterystyki budynku na przykład w przypadku zabudowy jednorodzinnej.