przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

FAQ Najczęściej zadawane pytania

Rozwiewamy wątpliwości i odpowiadamy na często pojawiające się pytania dotyczące MeeVu - nowoczesnej telewizji w technologii IPTV.

Czym jest telewizja w technologii IPTV?
IPTV (Internet Protocol Television) to telewizja cyfrowa, w której przesył sygnału odbywa się za pomocą szerokopasmowych łączy internetowych. Nie jest to kolejny serwis streamingowy, ponieważ usługa świadczona jest w zamkniętej sieci telekomunikacyjnej, do odbioru której potrzebny jest specjalny dekoder.
Czy jakość łącza internetowego ma wpływ na IPTV?
Dzięki technologii adaptive streaming jakość emitowanego sygnału dostosowywana jest do możliwości łącza internetowego, na którym świadczona jest usługa. Nie ma to wpływu na pogorszenie jakości odbioru i korzystania z Internetu równocześnie na kilku urządzeniach.
Dlaczego warto wybrać MeeVu?
Główną zaletą MeeVu jest zapewnienie niemal wszystkich funkcjonalności oferowanych na rynku dla tej technologii. Wszystkie cechy usługi oraz urządzeń są stworzone i zaprojektowane z myślą o potrzebach klienta. MeeVu nie wymaga instalacji anten i okablowania. Dzięki nowemu, kompaktowemu dekoderowi 4K MeeVu BOX, możliwe jest oglądanie wszystkich kanałów na ekranie telewizora, komputera czy urządzeń mobilnych. Od teraz telewizja jest na Twoich zasadach – oglądasz, cofasz, przewijasz, nagrywasz – używasz jak chcesz i kiedy chcesz.
Czym jest funkcja TimeShift?
MeeVu daje Ci moc sterowania czasem! Możesz cofać, przewijać i zatrzymywać swoje ulubione audycje.
Co oznacza PVR?
Zaplanuj nagrywanie swoich przyszłych audycji, których nie możesz obejrzeć. Teraz już nic Cię nie ominie.
Czym jest Catch-Up?
Dzięki tej funkcjonalności możesz oglądać audycje już wyemitowane. Catch-Up to powrót do przeszłości.
Co oznacza Restart TV?
Jest to świetna opcja dla spóźnialskich, dzięki której możesz rozpocząć trwającą audycję od początku.
Czy MeeVu posiada wyszukiwarkę?
Oczywiście! Wyszukiwarka MeeVu jest bardzo szybka i wygodna. Możesz wyszukać audycję po tytule lub według aktora. Ty decydujesz!
Na ilu urządzeniach jednocześnie mogę korzystać z MeeVu?
MeeVu to rozrywka, która daje Ci możliwość jednoczesnego streamingu nawet na trzech urządzeniach.
W jaki sposób steruję dekoderem 4K MeeVu BOX?
Telewizja 2.0 zasługuje na ultrasterowanie. Dzięki MeeVu Pilot sterujesz korzystając z opcji Bluetooth a jeśli masz nowoczesny TV, wystarczy standardowy pilot od telewizora.
Co dokładnie oznacza obraz w rozdzielczości 4K? Czym różni się od jakości FULL HD?
Jakość 4K to 4 razy więcej szczegółów,a co za tym idzie – 4 razy więcej radości z oglądania! Telewizory 4K wyświetlają czterokrotnie więcej pikseli w stosunku do telewizorów FULL HD. Oznacza to, że w obrazie widać najdrobniejsze szczegóły, większy kontrast, a także szersze spektrum kolorów. Dzięki temu, zamiast pikseli zobaczyć można obrazy, które zachwycają ostrością.
Czy mogę oglądać MeeVu na telewizorze bez 4K?
Oczywiście - oglądanie MeeVu na telewizorze HD jest możliwe. Dekoder sam zadba o to, aby treści 4K również były dla Ciebie widoczne.
Na jakich dokładnie urządzeniach można korzystać z MeeVu?
Telewizję 2.0 możesz oglądać na urządzeniach mobilnych, czyli smartfonach i tabletach pracujących na systemie iOS lub Android. Korzystaj także na laptopie z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na ogólnie dostępnych przeglądarkach internetowych.
Gdzie mogę pobrać aplikację MeeVu GO?
Aplikacja MeeVu GO dostępna jest w sklepach internetowych: AppStore (iOS i iPadOS) oraz Google Play (Android).
Na czym polega personalizacja i tworzenie profili w telewizji MeeVu?
MeeVu to jedno konto, kilku użytkowników – Ty masz swoją listę kanałów, inni swoją. Profil użytkownika to indywidualna przestrzeń, w ramach której Tworzysz listę swoich ulubionych kanałów oraz je swobodnie sortujesz. W ramach profilu możliwe jest także zarządzanie nagraniami, dzięki czemu nie trafią one na profil innego domownika.
Czy w telewizji MeeVu jest kontrola rodzicielska?
Dbamy o dzieci i ich potrzeby, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Właśnie dlatego w MeeVu możliwe jest stworzenie profilu dla dziecka i dodanie kanałów, które nasze pociechy mogą oglądać.
Czy dekoder 4K MeeVu BOX zajmuje dużo miejsca?
MeeVu BOX to kompaktowe urządzenie ze świetnym designem, które potrzebuje niewiele przestrzeni. Dzięki pilotowi Bluetooth można schować go za telewizorem i ograniczyć widoczność okablowania.
Czy telewizja MeeVu działa tylko na Internecie światłowodowym?
Telewizja MeeVu dostępna jest w sieci FTTH (światłowód do domu). Z aplikacji mobilnej MeeVu GO możesz korzystać w domu oraz poza nim – działa więc także poza siecią światłowodową.
Jakie są wymagania dla MeeVu w przypadku Internetu stacjonarnego?
W przypadku kanałów 4K dostępne pasmo dla dekodera to maksymalnie 20 Mbit/s.
Jak zainstalować dekoder 4K MeeVu BOX po raz pierwszy?
Kupujesz MeeVu i nie martwisz się „co teraz”! To my jesteśmy odpowiedzialni za pierwszą instalację. Montażu dokonuje wykwalifikowany serwisant, który przygotuje Twój dom na MeeVu, a także odpowiednio skonfiguruję usługę.
Czy dekoder 4K MeeVu BOX potrzebuje karty dostępowej?
Dekoder 4K MeeVu BOX nie potrzebuje katy dostępowej, ponieważ nie działa jak tradycyjna telewizja.
Jaki jest standard podłączenia bezprzewodowego?
Dekoder 4K MeeVu BOX ma wbudowane Wi-Fi standardzie AC, dzięki czemu działa zarówno na częstotliwości 2,4 jak i 5 GHz. Zasięgnij zasięgu i postaw na usługę Wi-Fi HomeSpot od ASTA-NET, dzięki której jakość oraz zasięg sieci bezprzewodowej są jeszcze większe.
Czy mogę sterować dekoderem 4K MeeVu BOX poprzez pilot od telewizora?
Dzięki technologii HDMI-CEC możliwe jest sterowanie MeeVu za pomocą pilota od telewizora. Większość odbiorników na rynku posiada taką funkcję.
Wszystko jasne?

Pozostało tylko wybrać ofertę

Skontaktuj się z nami!
Konsultanci pracują od pn-pt 8:00 - 18:00.
Pomoc techniczna czynna całą dobę.
67 350 90 00 bok@asta-net.pl Salony sprzedaży Salony sprzedaży
Zamów rozmowę
Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Pakiety - światłowód, TV w 4K i telefon Namaste Mobile

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez dostępu do sieci. To właśnie tam pracujemy, wykonujemy codzienne czynności, a także korzystamy z różnych rozrywek. Ale to nie jedyne medium niezbędne w tych czasach - połącz internet z telewizją oraz telefonem dzięki korzystnym pakietom przygotowanym w naszej ofercie!
Proponujemy dostęp do światłowodu ASTA-NET, a także najbardziej popularnych kanałów TV – wszystko w jak najlepszym abonamencie! Zachęcamy do zapoznania się z pełnym zakresem usług świadczonych w naszej firmie oraz sprawdzenia czy jesteś w jej zasięgu!

Dostęp do telewizji i internetu z ASTA-NET – dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Atrakcyjny koszt abonamentu, różnorodna oferta oraz szybki światłowód skrojony na miarę Twoich potrzeb – to właśnie dlatego warto zdecydować się na pakiet, w skład którego wchodzi telewizja i internet na telefon lub urządzenia stacjonarne od ASTA-NET! Dbamy o to, aby nasze usługi były dostosowane do Twoich oczekiwań, dlatego proponujemy Ci niezwykle intuicyjny system, dzięki któremu sprawdzisz dostępność świadczeń dla Twojej lokalizacji. Dzięki temu możesz mieć pewność, że przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę, umożlwiającą Ci dostęp do sieci z telefonu i komputera, a także możliwość rozrywki przy wielu popularnych kanałach TV!

Z internetem i telewizją od ASTA-NET możesz wszystko! Poznaj możliwości naszych pakietów!

Przygotowanie prezentacji na studia, sprawozdania dla zarządu w firmie, a może oglądanie najnowszego odcinka swojego ulubionego serialu? Bez względu na to, czym jakiej czynności się podejmujesz telewizja i internet od ASTA-NET to najlepsza oferta dla Ciebie! Szybki światłowód, który proponujemy Ci w ramach jednego z wybranych pakietów umożliwi Ci codzienną pracę na najwyższych obrotach, a dostęp do szerokiej listy kanałów TV sprawi, że już nigdy nie będziesz musiał zastanawiać się nad tym, co obejrzeć w piątkowy wieczór. Oferta telewizja i internet od ASTA-NET to najlepsza usługa na rynku, dzięki której telewizja, internet i telefon będą w zasięgu Twojej ręki w każdym momencie!