przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

FAQ Najczęściej zadawane pytania

Rozwiewamy wątpliwości i odpowiadamy na często pojawiające się pytania dotyczące MeeVu - nowoczesnej telewizji w technologii IPTV.

Czym jest telewizja w technologii IPTV?
IPTV (Internet Protocol Television) to telewizja cyfrowa, w której przesył sygnału odbywa się za pomocą szerokopasmowych łączy internetowych. Nie jest to kolejny serwis streamingowy, ponieważ usługa świadczona jest w zamkniętej sieci telekomunikacyjnej, do odbioru której potrzebny jest specjalny dekoder.
Czy jakość łącza internetowego ma wpływ na IPTV?
Dzięki technologii adaptive streaming jakość emitowanego sygnału dostosowywana jest do możliwości łącza internetowego, na którym świadczona jest usługa. Nie ma to wpływu na pogorszenie jakości odbioru i korzystania z Internetu równocześnie na kilku urządzeniach.
Dlaczego warto wybrać MeeVu?
Główną zaletą MeeVu jest zapewnienie niemal wszystkich funkcjonalności oferowanych na rynku dla tej technologii. Wszystkie cechy usługi oraz urządzeń są stworzone i zaprojektowane z myślą o potrzebach klienta. MeeVu nie wymaga instalacji anten i okablowania. Dzięki nowemu, kompaktowemu dekoderowi 4K MeeVu BOX, możliwe jest oglądanie wszystkich kanałów na ekranie telewizora, komputera czy urządzeń mobilnych. Od teraz telewizja jest na Twoich zasadach – oglądasz, cofasz, przewijasz, nagrywasz – używasz jak chcesz i kiedy chcesz.
Czym jest funkcja TimeShift?
MeeVu daje Ci moc sterowania czasem! Możesz cofać, przewijać i zatrzymywać swoje ulubione audycje.
Co oznacza PVR?
Zaplanuj nagrywanie swoich przyszłych audycji, których nie możesz obejrzeć. Teraz już nic Cię nie ominie.
Czym jest Catch-Up?
Dzięki tej funkcjonalności możesz oglądać audycje już wyemitowane. Catch-Up to powrót do przeszłości.
Co oznacza Restart TV?
Jest to świetna opcja dla spóźnialskich, dzięki której możesz rozpocząć trwającą audycję od początku.
Czy MeeVu posiada wyszukiwarkę?
Oczywiście! Wyszukiwarka MeeVu jest bardzo szybka i wygodna. Możesz wyszukać audycję po tytule lub według aktora. Ty decydujesz!
Na ilu urządzeniach jednocześnie mogę korzystać z MeeVu?
MeeVu to rozrywka, która daje Ci możliwość jednoczesnego streamingu nawet na trzech urządzeniach.
W jaki sposób steruję dekoderem 4K MeeVu BOX?
Telewizja 2.0 zasługuje na ultrasterowanie. Dzięki MeeVu Pilot sterujesz korzystając z opcji Bluetooth a jeśli masz nowoczesny TV, wystarczy standardowy pilot od telewizora.
Co dokładnie oznacza obraz w rozdzielczości 4K? Czym różni się od jakości FULL HD?
Jakość 4K to 4 razy więcej szczegółów,a co za tym idzie – 4 razy więcej radości z oglądania! Telewizory 4K wyświetlają czterokrotnie więcej pikseli w stosunku do telewizorów FULL HD. Oznacza to, że w obrazie widać najdrobniejsze szczegóły, większy kontrast, a także szersze spektrum kolorów. Dzięki temu, zamiast pikseli zobaczyć można obrazy, które zachwycają ostrością.
Czy mogę oglądać MeeVu na telewizorze bez 4K?
Oczywiście - oglądanie MeeVu na telewizorze HD jest możliwe. Dekoder sam zadba o to, aby treści 4K również były dla Ciebie widoczne.
Na jakich dokładnie urządzeniach można korzystać z MeeVu?
Telewizję 2.0 możesz oglądać na urządzeniach mobilnych, czyli smartfonach i tabletach pracujących na systemie iOS lub Android. Korzystaj także na laptopie z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na ogólnie dostępnych przeglądarkach internetowych.
Gdzie mogę pobrać aplikację MeeVu GO?
Aplikacja MeeVu GO dostępna jest w sklepach internetowych: AppStore (iOS i iPadOS) oraz Google Play (Android).
Na czym polega personalizacja i tworzenie profili w telewizji MeeVu?
MeeVu to jedno konto, kilku użytkowników – Ty masz swoją listę kanałów, inni swoją. Profil użytkownika to indywidualna przestrzeń, w ramach której Tworzysz listę swoich ulubionych kanałów oraz je swobodnie sortujesz. W ramach profilu możliwe jest także zarządzanie nagraniami, dzięki czemu nie trafią one na profil innego domownika.
Czy w telewizji MeeVu jest kontrola rodzicielska?
Dbamy o dzieci i ich potrzeby, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo. Właśnie dlatego w MeeVu możliwe jest stworzenie profilu dla dziecka i dodanie kanałów, które nasze pociechy mogą oglądać.
Czy dekoder 4K MeeVu BOX zajmuje dużo miejsca?
MeeVu BOX to kompaktowe urządzenie ze świetnym designem, które potrzebuje niewiele przestrzeni. Dzięki pilotowi Bluetooth można schować go za telewizorem i ograniczyć widoczność okablowania.
Czy telewizja MeeVu działa tylko na Internecie światłowodowym?
Telewizja MeeVu dostępna jest w sieci FTTH (światłowód do domu). Z aplikacji mobilnej MeeVu GO możesz korzystać w domu oraz poza nim – działa więc także poza siecią światłowodową.
Jakie są wymagania dla MeeVu w przypadku Internetu stacjonarnego?
W przypadku kanałów 4K dostępne pasmo dla dekodera to maksymalnie 20 Mbit/s.
Jak zainstalować dekoder 4K MeeVu BOX po raz pierwszy?
Kupujesz MeeVu i nie martwisz się „co teraz”! To my jesteśmy odpowiedzialni za pierwszą instalację. Montażu dokonuje wykwalifikowany serwisant, który przygotuje Twój dom na MeeVu, a także odpowiednio skonfiguruję usługę.
Czy dekoder 4K MeeVu BOX potrzebuje karty dostępowej?
Dekoder 4K MeeVu BOX nie potrzebuje katy dostępowej, ponieważ nie działa jak tradycyjna telewizja.
Jaki jest standard podłączenia bezprzewodowego?
Dekoder 4K MeeVu BOX ma wbudowane Wi-Fi standardzie AC, dzięki czemu działa zarówno na częstotliwości 2,4 jak i 5 GHz. Zasięgnij zasięgu i postaw na usługę Wi-Fi HomeSpot od ASTA-NET, dzięki której jakość oraz zasięg sieci bezprzewodowej są jeszcze większe.
Czy mogę sterować dekoderem 4K MeeVu BOX poprzez pilot od telewizora?
Dzięki technologii HDMI-CEC możliwe jest sterowanie MeeVu za pomocą pilota od telewizora. Większość odbiorników na rynku posiada taką funkcję.
Wszystko jasne?

Pozostało tylko wybrać ofertę

Skontaktuj się z nami!
Konsultanci pracują od pn-pt 8:00 - 18:00.
Pomoc techniczna czynna całą dobę.
67 350 90 00 bok@asta-net.pl Salony sprzedaży Salony sprzedaży
Zamów rozmowę
Zostaw swój numer telefonu.
Oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Lider w dostarczaniu usług telekomunikacyjnych

Istniejąc na rynku już od 1989 roku, nieprzerwanie pracujemy nad rozwojem naszej sieci. Jest to bowiem inwestycja, dzięki której maksymalnie wykorzystujemy szeroki pakiet możliwości, jaki umożliwiają nam urządzenia i wynalazki dzisiejszych technologii. ASTA-NET to sprawdzony dostawca usług telekomunikacyjnych - zarówno telewizji, jak i internetu. Nasza oferta jest uniwersalna i wygodna, dzięki czemu sam decydujesz, czego potrzebujesz najbardziej! Z pewnością ułatwi kontakt z tymi, na których zależy Ci najbardziej lub też umożliwi dostęp do wybranej formy rozrywki. Realizowany przez nas pakiet jest elastyczny, co oznacza, że może być swobodnie łączony w dowolnej ilości i kompozycji. Jako wieloletni dostawca usług internetowych i telewizyjnych zapewniamy profesjonalne doradztwo z dziedziny telekomunikacji, a także monitoring i wsparcie techniczne naszego doświadczonego personelu, który bezustannie sprawuje pieczę nad prawidłową pracą naszej sieci i jej światłowodu.

Cechy naszej oferty

Działalność w telekomunikacji prowadzimy na terenie Północnej Wielkopolski oraz Pomorza Zachodniego. W naszej ofercie szerokopasmowego internetu zawiera się między innymi szybkość światłowodu nawet do 1Gb/s, a także router stacjonarny z usługą Wi-Fi Homespot. Wysoka przepustowość pozwala również na szybkie i sprawne korzystanie z danych. Jako dostawca telewizji posiadamy ofertę IPTV – MeeVu. Nowoczesna technologia pakietu oferuje ponad 200 kanałów w obrazie HD bądź osiągającym jakość 4K. Do wykupienia możliwe są także kanały premium, w tym Canal+ Prestige oraz HBO Max dla prawdziwych miłośników kinematografii i najbardziej kultowych serii! Dodatkowym atutem mogą okazać się możliwości światłowodu do transmitowania poszczególnych programów na urządzeniach mobilnych. Jako doświadczony oraz kompetentny dostawca internetu i telewizji postaramy się pomóc w dobraniu najlepszej indywidualnej oferty dla każdego Klienta. Nasz serwis czynny jest 7 dni w tygodniu, by wesprzeć na wypadek jakichkolwiek usterek światłowodu i usług telekomunikacyjnych. Zapraszamy do kontaktu!