przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

Sieć 5G - co to jest i jak działa? 

wtorek, 24.05.2022
Sieć 5G - co to jest i jak działa? 

W ofercie ASTA-NET pojawiła się telefonia komórkowa Namaste Mobile, dzięki której możesz korzystać z sieci 5G. To właśnie technologia 5G pozwala na jeszcze wygodniejsze korzystanie z internetu na naszym smartfonie. Czym jest i jak działa internet, który nigdy nie zawodzi?

 

Czym jest 5G i jakie daje korzyści?  
 

Skrót ten oznacza piątą generację sieci komórkowej, będącą jednocześnie następczynią dawnego 4G oraz LTE. Dzięki niej klienci telefonii mogą cieszyć się jeszcze lepszą wydajnością, szybkością oraz niezawodnością łącza internetowego, które jest dziś niezbędne każdemu z nas.  
 

Dlatego niezależnie od tego, w jakim celu korzystasz z sieci, wybierając internet 5G, możesz
 

  • oglądać filmy i transmisje na żywo w wysokiej jakości bez przerw na buforowanie, 
  • udostępniać i ściągać dane w mgnieniu oka, 
  • prowadzić wideorozmowy i streamować bez zakłóceń, 
  • grać online na swoim smartfonie bez opóźnień, 
  • korzystać z sieci z dowolnego miejsca w zasięgu. 

To, co wyróżnia możliwości, jakie daje technologia to 5G niezawodność, która pozwala na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań takich jak inteligentne domy, rzeczywistość wirtualna oraz Internet Rzeczy. Według strategii Ministerstwa Cyfryzacji do 2025 roku w zasięgu sieci 5G znajdą się obszary miejskie i główne szlaki transportowe. 

 

Jak działa 5G? Czym różni się od 4G? 
 

Szybkość sieci 

Technologia ta zakłada działanie na częstotliwościach od 700 do 2600 MHz, przy jednoczesnym dodaniu pasm L Band pozwalających na zwiększenie zasięgu, Sub-6 stanowiących kompromis pomiędzy szybkością, a zasięgiem oraz mmWave gwarantujących szybkość sieci. 

 

Stabilność połączenia 

Dodatkowymi atutami piątej generacji sieci komórkowych jest kształtowanie wiązki, które sprawia, że sygnał kierowany jest bezpośrednio w kierunku urządzenia, zwiększając tym samym stabilność połączenia.

 

Większa wydajność 

Nie można zapomnieć także o Massive MIMO, który swoje działanie opiera na wykorzystaniu wielu anten, a także odbiorników, dzięki czemu użytkownicy sieci mogą cieszyć się jej najlepszą wydajnością. 

 

Dzięki tym rozwiązaniom oglądanie filmów, sportu i innych transmisji na żywo w telefonie jest komfortowe, rozrywka online płynna, a ładowanie i ściąganie plików nawet 10 razy szybsze niż w przypadku internetu w popularnej technologii 4G. 

 

Zasięg 5G w Namaste Mobile 

Cena w harmonii z najlepszą jakością 
 

Do perfekcji brakuje tylko, aby najlepsza jakość łącza internetowego występowała w harmonii z niską ceną. Taką równowagę oferuje telefonia komórkowa w zasięgu 5G – Namaste Mobile

W ramach oferty Namaste znajdziesz siedem elastycznych pakietów dopasowanych do potrzeb klientów. 

Telefonia Namaste Mobile to zapewnienie dostępu do technologii 5G, proste przeniesienie numeru, jedność wszystkich usług u jednego dostawcy oraz roaming jak domu, czyli pakiet pozwalający na swobodne podróżowanie, przy zachowaniu dostępu do internetu, pakietu SMS i rozmów. 
 

Wejdź do świata Namaste Mobile i poczuj komfort użytkowania 5G.
Sprawdź ofertę na stronie https://asta-net.pl/namaste