przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony
ASTA-NET

Wygodny internet dla studentów od ASTA-NET

środa, 06.10.2021
Wygodny internet dla studentów od ASTA-NET
Szybki, tani i niezawodny światłowód - tego właśnie młodzi ludzie zaczynający nowy rok akademicki potrzebują do nauki, ale też do rozluźnienia czy kontaktu z bliskimi na odległość. Dużo czasu spędzają oni w sieci, czy to na telefonie, czy komputerze, poznając tam nowych ludzi i rozwijając pasje, a także odrabiając zadania domowe lub czy pisząc prace dyplomowe. Student bez internetu to jak człowiek bez ręki. Nawet, gdy zajęcia są w formie stacjonarnej.

Internet na jesień - pomoc w nauce

Rozpoczął się nowy rok akademicki. Na aulach i w salach wykładowych znów, po dość długiej przerwie spowodowanej koronawirusem, zasiadają studenci. A co jest im potrzebne do sprawdzania poczty, odrabiania zadań domowych, pisania prac oraz szeroko pojętej nauki? Oczywiście sprawne łącze szerokopasmowe. To dzięki szybkiemu światłowodowi dostęp do zasobów bibliotek z całego świata będzie na wyciągnięcie ręki czy też bez problemu uda się napisać i wysłać maila do wykładowcy.

Odpoczynek i kontakty towarzyskie też są ważne!

Do czego jeszcze może posłużyć młodym ludziom internet? Oczywiście do surfowania po sieci, grania w gry online, oglądania filmów i seriali na platformach streamingowych, które święcą obecnie tryumfy popularności. Szybkie łącze szerokopasmowe umożliwi także studentom poznawanie nowych ludzi z różnych zakątków świata, wymianę doświadczeń z nimi i nawiązywanie kontaktów towarzyskich.

Coś dla wynajmujących mieszkania

Studenci i młodzi ludzie, którzy potrzebują na co dzień dostępu do internetu, zwracają na to uwagę podczas poszukiwań idealnego mieszkania/pokoju. Warto, by osoby wynajmujące lokale o tym zawczasu pomyślały. Dzięki szybkiemu światłowodowi ich oferta będzie wyróżniała się na rynku i przyciągnie większe zainteresowanie potencjalnych lokatorów.

Jaki musi być internet dla studentów?

Młodzi ludzie zaczynający swą przygodę w świecie akademickim mają inne potrzeby niż osoby pracujące zdalnie czy doraźnie potrzebujące łącza szerokopasmowego. Wiadomym jest, że będą z niego intensywnie korzystać każdego dnia, musi zatem mieć odpowiednią przepustowość na poziome min. 300 lub 600 Mb/s albo nawet 1 Gb/s, by spełniać ich wymagania. Jako ASTA-NET odpowiadamy na potrzeby studentów, dlatego dostępna jest u nas oferta o właśnie takich prędkościach. Im wyższa prędkość, tym szybsze ładowanie danych, a zatem spotkanie na Zoomie czy Teamsie będzie się wyświetlać w wysokiej jakości, natomiast film oglądany na platformie streamingowej nie będzie się zacinał. Studenci mieszkają w wynajmowanych mieszkaniach i rzadko kiedy wiedzą, jak długo w nich pozostaną, dlatego czas umowy zawartej z dostawcą usług telekomunikacyjnych powinien być relatywnie krótki. W ASTA-NET znajdą oni ofertę z umową na 12 lub 24 miesiące. Młodzi ludzie nie mają też zbyt dużych oszczędności, zatem cena za internet światłowodowy musi być niska, tak by było ich stać na comiesięczne opłaty. Ceny, jakie proponujemy, są wyjątkowo atrakcyjne! Zachęcamy do sprawdzenia oferty na światłowód na stronie https://asta-net.pl/internet i wybrania prędkości dopasowanej do potrzeb! Superszybki internet do nauki, jak i relaksu - tylko u nas!