przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony
ASTA-NET

INWESTYCJA ŚWIATŁOWODOWA W WĄGROWCU

18.06.2020
Już w czerwcu na terenie miasta oraz gminy Wągrowiec w ramach realizowanego projektu pn. „Zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu w technologii światłowodowej na obszarze północnej Wielkopolski” ASTA-NET umożliwi podłączenie ponad 500 lokali i gospodarstw domowych do szerokopasmowego internetu o gwarantowanej przepustowości od minimum 100 Mb/s do 1 Gb/s.
Sieć obejmuje swoim zakresem głównie budynki jednorodzinne,  a zakres budowanej sieci jest cały czas dostosowywany do możliwości technicznych i optymalizowany, aby zapewnić dostęp do nowoczesnych łączy światłowodowych jak największej liczbie mieszkańców. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, w ramach projektów z dofinansowaniem ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, inwestycja realizowana jest do granicy działek, na których znajdują się budynki jednorodzinne oraz do części wspólnej budynków wielorodzinnych. Łącznie do końca września 2020 roku  ASTA-NET umożliwi podłączenie niemal 5000 gospodarstw domowych na terenie miasta oraz gminy Wągrowiec.
Zachęcamy do weryfikowania możliwości podłączenia poszczególnych ulic miasta Wągrowiec oraz miejscowości z obszaru gminy. 
Pytania dotyczące inwestycji prosimy kierować na adres: inwestycje.wielkopolska@asta-net.pl