przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

Zmiana technologii nadawania cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T

poniedziałek, 28.03.2022
Zmiana technologii nadawania cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T

Aktualnie wiele osób korzysta wyłącznie z cyfrowej telewizji naziemnej, która umożliwia odbieranie najbardziej popularnych, darmowych kanałów. Do tego celu wykorzystywany jest schemat DVB-T, który pozwala oglądać ulubione programy, filmy i seriale na większości odbiornikach w naszych domach. Coraz częściej jednak słyszy się, że jeszcze w tym roku technologia ta ulegnie zmianie, a oglądanie cyfrowej telewizji naziemnej stanie się możliwe wyłącznie za pośrednictwem wybranych urządzeń.


Czym jest projekt DVB-T2?

To nowy schemat, który od 30 czerwca 2022 roku zacznie obowiązywać w całej Europie, a więc także w Polsce. W zasięgu ASTA-NET zmiana schematu DVB-T na DVB-T2 nastąpi już 25 kwietnia 2022 rokuDzięki niemu będziemy mogli cieszyć się jeszcze lepszą jakością ulubionych programów, które dostępne będą w wersji 4K. Dodatkowo, wprowadzenie DVB-T2 umożliwi także dostęp do większej ilości kanałów niż mogliśmy oglądać dotychczas.
Jedynym warunkiem, jaki należy spełnić, aby korzystać z lepszej jakości obrazu i dźwięku jest urządzenie dostosowane do wymagań wprowadzanego projektu.
 

Co to oznacza?

Niektóre z odbiorników, szczególnie starsze modele, stracą możliwość odbioru sygnału.

Dlatego, aby przygotować się na nadchodzące zmiany i móc dalej korzystać z cyfrowej telewizji naziemnej, warto sprawdzić, czy nasze urządzenie spełnia wszystkie wymagania. Aby to zrobić wystarczy skorzystać z darmowych programów testowych na naszych dotychczasowych odbiornikach lub sprawdzić parametry odbioru naszego urządzenia.
Jeśli natomiast planujemy w najbliższej przyszłości zakup nowego sprzętu wybierajmy wyłącznie ten, który będzie dekodował sygnał DVB-T2 z kodekiem HEVC i przetwarzał dźwięk zgodnie ze standardem E-AC-3 (inaczej nazywanym Dolby Digital Plus lub DD+).
 

Projekt DVB-T2, a telewizja MeeVu

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii nasi klienci nie muszą martwić się o sygnał na swoich odbiornikach, nawet po wdrożeniu nowego schematu nadawania cyfrowej telewizji naziemnej. Proponowane przez nas dekodery umożliwiają odbieranie kanałów bez względu na model urządzenia, jaki posiadasz w swoim domu.
 
Sprawdź telewizję 4K i poznaj nowoczesny dekoder MeeVu Box.

Kliknij, aby sprawdzić ofertę ASTA-NET: https://asta-net.pl/meevu