przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

MeeVu to ultra jakość, ale co tak właściwie oznacza 4K?

czwartek, 27.01.2022
MeeVu to ultra jakość, ale co tak właściwie oznacza 4K?
MeeVu to ultra jakość w 4K HDR
 

Czy to jeszcze Twój dom, czy może sala kinowa? Czy to Twój salon, czy jednak trybuny sportowe? Wciąż Twoja sypialnia, czy hala koncertowa? Zaczniesz się nad tym zastanawiać. To wszystko dzięki najnowszej telewizji od ASTA-NET. Włącz i przeżywaj bardziej, bo dzieje się dopiero z MeeVu! Uwolnij moc 4K HDR i zyskaj nowy obraz telewizji.
 
Wyraźnie lepiej! Wyraźnie ostrzej! Wyraźnie WYRAŹNIEJ... z MeeVu.
 
Zwierzęta w programach przyrodniczych wyglądają jak żywe, a płynność ruchu w oglądanym meczu sprawia, że przeżywasz bardziej. Dzięki technologii High Dynamic Range (HDR) oglądasz obraz w intensywniejszych i bardziej naturalnych kolorach. W końcu zauważysz każdy szczegół!
 
Co tak właściwie oznacza 4K?
 
4K to powszechnie stosowane określenie rozdzielczości około 4000 pikseli w poziomie. Im więcej pikseli, tym ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz. Technologia 4K zapewnia wyjątkowe wrażenia, właśnie dzięki wysokiej rozdzielczości. Składa się na nią 3840 pikseli poziomych i 2160 pikseli pionowych. To w sumie około 8,3 miliona pikseli, które sprawią że obraz wyświetlany na ekranie jest dużo bardziej realny. Prawdziwa eksplozja ostrości!

Rozdzielczość oznacza to, jak gęsto piksele ułożone są na ekranie. Poszczególne piksele tworzą obraz, więc im wyższa liczba pikseli, tym lepsza rozdzielczość.
 
4K bywa także określane mianem Ultra HD (UHD), ponieważ jakość obrazu jest wyższa niż w formacie High Definition (HD).
 

Jak dobra jest jakość?
 
Telewizory 4K to cztery razy więcej pikseli, niż telewizory Full HD (1920 x 1080). Nawet na ekranach  o tym samym rozmiarze obraz 4K staje się żywszy i bardziej szczegółowy. Ta różnica jest najbardziej widoczna w telewizorach z dużym ekranem. W przypadku telewizorów o wysokiej rozdzielczości piksele są mniejsze, niż te w telewizorach tej samej wielkości, ale o niższej rozdzielczości. Dzięki temu możesz doświadczać intensywnych wrażeń i nic Cię nie ogranicza. Nawet oglądając z bliska nie zauważysz poszczególnych pikseli.
 
 
Czym jest HDR?
 
Akronim HDR pochodzi od angielskiego terminu High Dynamic Range, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy - duży zakres dynamiczny. Technologia HDR zapewnia większą skalę jasności, niż normalny obraz. Lepszy standard jasności pozwala wyświetlać obrazy o dużym kontraście i szczegółowej kolorystyce. Efekt działania najbardziej widoczny jest w ciemnych scenach z jasnymi punktami. Doskonałym przykładem może być zachód słońca lub światła w miejskiej dżungli. Technologia HDR sprawia, że jest to bardzo realistyczne – czasami aż tak, że będzie trzeba zmrużyć oczy.
 

A co z tym 8K?

Z technologią 8K jest pewien szkopuł. Znacząco wyprzedza ona kwestie dostępnych treści. Co więcej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to się w tej dekadzie nie zmieni. Istnieje kilka modeli  telefonów potrafiących nagrywać filmy w 8K. Jesteśmy także w stanie znaleźć kilka pięknych filmików w Internecie w tej jakości. To wszystko.
 

Podsumowując... 4K HDR to przede wszystkim:
 
- Więcej detali – soczysty, ostry i szczegółowy obraz telewizji.
- Większe ekrany - przy rozdzielczości 4K telewizory mogą mieć naprawdę dużą liczbę cali, a obraz i tak będzie bardzo ostry.
- Mocniejsze przeżywanie – bo czy nie lepiej jest widzieć najdrobniejszy szczegół w filmie, emocje sportowców podczas walki o zwycięstwo, cud natury w programach przyrodniczych? Zdecydowanie tak!
 

Oglądaj na ostro z MeeVu!
Zespół ASTA-NET