przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

Internet światłowodowy do gier online i streamowania

środa, 27.10.2021
Internet światłowodowy do gier online i streamowania
W czasie pandemii streaming gier stał się nieprawdopodobnie popularny, a w ostatnim roku padło wiele rekordów oglądalności polskich twórców. To właśnie gamerzy najczęściej śledzą wszelkie nowinki technologiczne, a wybór dostawcy internetu jest dla nich decyzją bardzo przemyślaną. Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę przy poszukiwaniu światłowodu, by móc cieszyć się rozrywką w najlepszej jakości?

Internet światłowodowy do gier i streamowania

Streaming i gry online to bardzo popularny sposób spędzania czasu wśród młodych ludzi, którzy dużo przebywają w internecie. Niezawodne i szybkie łącze szerokopasmowe jest dla nich bardzo ważne. Taka aktywność mocno angażuje i daje możliwość poznania nowych ludzi w czasie rozrywki, powstają nawet całe tzw. community. W czasie rozgrywek nie można pozwolić sobie na żadne lagi, od tego, czy gamerzy mają sprawne łącze, zależy nierzadko wynik prowadzonej misji czy kampanii. Opóźnienie rzędu pół sekundy może zadecydować o powodzeniu bądź niepowodzeniu akcji.

Najważniejsza jest prędkość pobierania?

To podstawowy parametr, jaki bierze się pod uwagę podczas wyboru dostawcy internetu. Im więcej megabitów, tym szybsze wczytywanie danych, a tym samym płynniejsza rozrywka. Minimalna prędkość światłowodu dla graczy i streamerów powinna wynosić 300 Mb/s, dobrze jednak, by miała ok. 600 Mb/s lub sięgała nawet 1 Gb/s - wtedy zagwarantowana jest dobra ciągłość oraz brak lagów. Takie właśnie prędkości oferujemy w ASTA-NET. Przy poszukiwaniach najlepszej umowy warto zwrócić uwagę również tzw. upload, czyli prędkość wysyłania, który pozwala z odpowiednią szybkością reagować na akcje. Konieczne jest także zapoznanie się z “pingiem”, innymi słowy czasem odpowiedzi podawanym w milisekundach. Dobry wynik będzie mieścił się w zakresie do 50 ms.

Masz światłowód, masz przewagę!

W obecnych czasach gamerzy i streamerzy powinni wybierać internet szerokopasmowy, gdyż gwarantuje on najlepsze parametry użytkowe. Takie łącze zapewnia wysoką prędkość pobierania oraz wysyłania danych, stabilność połączenia, a także dobry ping. Nie ma również mowy o limicie transferu danych. Każdy, kogo interesuje rozrywka na najlepszym poziomie, powinien sięgnąć po światłowód, a zagwarantuje sobie tym samym grę/streamowanie bez lagów!
Miej przewagę w każdej grze! Zamów internet światłowodowy na stronie https://asta-net.pl/internet , wybierz dla siebie idealny pakiet internetu o prędkości do 300 Mb/s, 600 Mb/s albo nawet 1 Gb/s lub przyjdź do salonu sprzedaży w Twojej okolicy. Sprawdź dostępność usługi pod wybranym adresem za pomocą wyszukiwarki na naszej stronie.