przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony
ASTA-NET

Kontrola rodzicielska. Zapewnij dziecku dostęp do odpowiednich treści w internecie.

poniedziałek, 19.04.2021
Kontrola rodzicielska. Zapewnij dziecku dostęp do odpowiednich treści w internecie.
Dzieci z roku na rok coraz więcej czasu spędzają, surfując po internecie. Komputer z dostępem do internetu to w obecnych czasach skarbnica wiedzy. Jednak na młodych użytkowników czyha w sieci ogromna liczba zagrożeń. Wiele rodzin ma już ustalone zasady, które pomagają uczyć dzieci rozsądnie korzystać z internetu. Jeśli wcześniej nie interesowałeś się tym zagadnieniem, sprawdź ile korzyści, daje wprowadzenie kontroli rodzicielskiej w domu.

Czym jest kontrola rodzicielska i jakie ma zalety?

Nie możesz odizolować dzieci od internetu, bo jeśli nie dostaną kontrolowanego dostępu w domu, znajdą niekontrolowany u rówieśników. Kontrola rodzicielska pozwala świadomie zarządzać dostępem do internetu, czasem spędzonym przy komputerze i listą aplikacji, które dziecko uruchamia na komputerze. Do filtrowania możesz dodać komunikatory, programy do edycji rejestru, bramki SMS, czaty, pornografię, wulgaryzmy i wszystkie inne strony, które uznasz za niebezpieczne. Blokadę możesz nałożyć na wszystkich urządzeniach, korzystających z sieci internetowej. Niewątpliwą zaletą włączenia kontroli rodzicielskiej jest opcja, która zabezpiecza pliki i programy przed przypadkowym skasowaniem. Zapobiega ściągnięciu wirusów na komputer lub inne urządzenia. Uniemożliwia pobieranie programów i aplikacji bez wiedzy rodzica.

Programy do blokowania stron WWW

Do blokowania nieodpowiednich dla dzieci i młodzieży stron służy wiele różnych narzędzi. Od darmowych programów antywirusowych, przez filtry nakładane ręcznie w przeglądarkach po dedykowane płatne programy. Wybierając odpowiedni sposób blokowania stron, chronisz dzieci przed kontaktem z niepożądanymi osobami, jednocześnie, mając pełną kontrolę nad czasem, spędzanym przez nie w sieci. Wyszukiwanie i porównywanie programów jest czasochłonne i kosztowne, a nie zawsze koniecznie. Dzięki systemowi Wi-Fi HomeSpot nałożysz kontrolę rodzicielską w swoim domu bez stosowania dodatkowego oprogramowania. Aktywację blokady rodzicielskiej możesz zrealizować bezpośrednio w panelu obsługi urządzenia na dedykowanej stronie. To bardzo prosta w obsłudze i skuteczna opcja.
 

Wi-Fi HomeSpot – kontrola rodzicielska bez dodatkowego oprogramowania

Wi-Fi HomeSpot posiada wiele praktycznych funkcji. Na przykład określanie dostępu do stron dozwolonych i zabronionych, które możesz dodać według indywidualnych preferencji. System Wi-Fi HomeSpot minimalizuje możliwość kontaktu on-line z nieznajomymi. Jeśli zależy Ci na tym, by dziecko nie uzależniło się od urządzeń mobilnych, użyj opcji włączenia weryfikacji czasu, jaki spędza w sieci podczas korzystania z aplikacji. Blokada rodzicielska to również bezpieczeństwo samego urządzenia. Ponieważ uniemożliwia pobieranie programów i aplikacji bez wiedzy rodzica oraz usuwania plików zainstalowanych wcześniej na urządzeniu. Przyporządkowanie każdemu członkowi rodziny dostępu do internetu z różnych urządzeń, to wygoda i bezpieczeństwo. Zakres dostępowy można ustawić nawet gościom. Wi-Fi HomeSpot zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Automatycznie blokuje strony, które zostały zakwalifikowane przez Federalny Urząd Kontroli Mediów Demoralizujących Młodzież, jako szkodliwe dla nieletnich. Chcesz mieć w domu urządzenie, które wzmacnia zasięg internetu w całym domu i dodatkowo pełni funkcję blokady rodzicielskiej? Zamów usługę Wi-Fi HomeSpot w ASTA-NET. Zadzwoń pod numer: 67 350 90 00. Zapewnij sobie dostęp do internetu z zasięgiem w całym domu i śpij spokojnie. System Wi-Fi HomeSpot zadba o to, by dzieci miały dostęp tylko do tych treści, które są dla nich odpowiednie.