przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

Data Center dla biznesu - korzyści dla firmy i klientów

piątek, 28.08.2020
Data Center dla biznesu - korzyści dla firmy i klientów
Usługi hostingowe stają się coraz bardziej popularne w środowisku biznesowym. Wiele firm prowadzących dużą część działalności w sferze wirtualnej dochodzi do wniosku, że nie ma sensu inwestować we własną serwerownię, jeśli można skorzystać z opcji wynajmu miejsca i zasobów w Data Center udostępnianych przez dostawcę usług internetowych.

Centrum Danych – co to jest?

Mianem Data Center określa się pomieszczenie lub budynek, który powstał specjalnie po to, by przechowywać całą infrastrukturę IT konkretnego usługodawcy hostingowego. Znajdują się w nim zatem wysokiej klasy serwery, sieci pamięci masowej i inne podzespoły niezbędne do bezpiecznego przechowywania danych klienta biznesowego. Specjalnie zaprojektowane komory serwerowe są zabezpieczone przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Dzięki systemom wentylacji i chłodzenia utrzymywana jest w nich stała temperatura zapobiegająca przepaleniu się przewodów. Centra Danych są również wyposażone w zabezpieczenia przeciwpożarowe. Warto również wiedzieć, że wszystkie elementy tworzące infrastrukturę IT są zredundowane (zduplikowane) na wypadek wystąpienia jakiejkolwiek awarii.

Data Center dla biznesu - korzyści dla firmy i klientów

Gwarancja ciągłej pracy strony internetowej – brak w dostawie prądu czy inne nieprzewidziane zdarzenia nie wpłyną w żaden sposób na funkcjonowanie witryny, albowiem Data Center ma niezależne źródła zasilania i jest wyposażona w systemy chroniące przed pożarem, powodzią czy przepaleniem się układów. Klienci mają dostęp do strony internetowej 24h/7.
Ograniczenie zużycia energii elektrycznej – korzystając z opcji wirtualnego serwera VPS nie generujemy wydatków na prąd.
Bezpieczeństwo danych - możliwość wykonania backupu w niezależnym miejscu, dzięki czemu nie zostaną utracone żadne ważne dla funkcjonowania biznesu dane. Do pomieszczeń, w których znajduje się infrastruktura informatyczna nie mają dostępu osoby niepowołane.
Kompleksowe usługi zarządzania siecią IT – skorzystanie z opcji tzw. chmury obliczeniowej, czyli pakietu udostępniania i profesjonalnej obsługi całej sieci przez wyspecjalizowane firmy pozwala obniżyć koszty związane z zakupem oraz nieustanną konserwacją sprzętu.

Jeśli zainteresowała Państwa usługa Data Center, to firma ASTA-NET oferuje niezawodne rozwiązania IT dla biznesu.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami.