przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony
ASTA-NET

Multiroom: co to jest, jak działa i gdzie kupić?

czwartek, 16.07.2020
Multiroom: co to jest, jak działa i gdzie kupić?
Kłótnie o pilota to codzienność w wielu domach. Kiedy każdy z mieszkańców chce mieć możliwość wyboru kanału, który będzie w danej chwili oglądany, pojawia się pewien problem. Jednak istnieje jeden prosty sposób na jego rozwiązanie - zakup usługi multiroom. Jeśli zastanawiacie się, co to jest, jak to działa i gdzie można wykupić taki pakiet, to zapraszamy do krótkiej lektury!

Multiroom – co to jest?

Jak sama nazwa wskazuje jest to system umożliwiający odbiór sygnału cyfrowego w kilku różnych pomieszczeniach. Dzięki takiej usłudze uzyskujemy niezależny dostęp do wszystkich wykupionych kanałów na więcej niż jednym telewizorze. Nie musimy już zatem toczyć zaciętych batalii o to, co w danej chwili ma być oglądane - każdy
użytkownik może odbierać inny program z pakietu wykupionego u operatora. Wystarczy, że podłączymy jeden, niewielkich rozmiarów dekoder do anteny i możemy się cieszyć prawdziwym spokojem i niezależnością.

Jak to działa?

Wydzierżawiony lub zakupiony od operatora dekoder podłączony zostaje do gniazdka antenowego. Dochodzący do urządzenia sygnał jest rozdzielany przez tzw. splitter , czyli urządzenie służące do jego dalszego dystrybuowania do kilku odbiorników. Właśnie dzięki temu niewielkiemu urządzeniu jesteśmy w stanie oglądać różne kanały na oddzielnych telewizorach. Co ważne, nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować multiroom również w domach wielopiętrowych. Wystarczy wtedy tylko utworzyć nowe gniazdo i doprowadzić do niego kabel (zwykle zakup usługi wiąże się jednocześnie z jej aktywacją i instalacją, tak więc nie musimy przejmować się sprawami technicznymi).

Korzyści płynące z zainstalowania usługi multiroom

Zalety tego rozwiązania są oczywiste. Przede wszystkim zyskujemy pełną niezależność w oglądaniu różnych kanałów na kilku telewizorach. Decydując się na zakup usługi multiroom zaoszczędzimy znaczną sumę - nie ma potrzeby bowiem instalowania oddzielnych abonamentów dla różnych odbiorników. Nie musimy również obawiać się, że dach naszego domu zostanie pokryty gąszczem anten i kabli. Wystarczy niewielki dekoder umieszczony w salonie czy sypialni i raz na zawsze kończą się kłótnie o pilota.

Gdzie wykupić usługę?

Najlepiej zrobić to u sprawdzonego operatora telewizyjnego. Firma ASTA-NET z Piły oferuje szeroki pakiet usług, w tym wykupienie i instalację multiroomu, który daje możliwość oglądania telewizji na trzech niezależnych odbiornikach. W ramach umowy zagwarantowane zostają niskie koszty początkowej aktywacji i comiesięcznej opłaty.