przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

Potrzebujesz zasięgu szybkiego Wi-Fi w całym domu? Dowiedz się, co to Wi-Fi 6.

wtorek, 18.07.2023
Potrzebujesz zasięgu szybkiego Wi-Fi w całym domu? Dowiedz się, co to Wi-Fi 6.
Co to jest Wi-Fi 6 i dlaczego powinieneś go mieć?


„Dom jest tam, gdzie łączysz się z Wi-Fi automatycznie.” Niby żart, ale jest w tym oczywiście trochę prawdy. Wraz z szybkim rozwojem internetu i urządzeń takich, jak smartfony, inteligentne roboty sprzątające, smart TV czy przenośne konsole, dostęp do szybkiego Wi-Fi stał się podstawową potrzebą, a nawet koniecznością w każdym domu i mieszkaniu.Dla wielu nie będzie zaskoczeniem, że teraz w nowoczesnych mieszkaniach niemal wszystkie urządzenia potrafią połączyć się z bezprzewodowym routerem po Wi-Fi. Nie tylko smartfony, laptopy i telewizory, ale też urządzenia zdalnie naprowadzane, roboty odkurzające, inteligentne pralki sterowane AI, funkcjonalne roboty kuchenne – brzmi jak przyszłość? Dla ich użytkowników to już codzienność. Takie urządzenia ułatwiają im życie każdego dnia. Sterowane aplikacją mobilną roboty sprzątające, które poodkurzają całe mieszkanie, gdy nie ma Cię w domu czy robot kuchenny z wgranymi i aktualizowanymi na bieżąco przepisami dzięki połączeniu z internetem… To nie byłoby możliwe bez połączenia z domową siecią Wi-Fi. Jednak co się dzieje, gdy tak dużo urządzeń działa w ramach jednej sieci Wi-Fi?


Wszystko zależy od standardu Wi-Fi. To od niego uzależniona jest jakość połączenia bezprzewodowego – jego prędkość, przepustowość, stabilność oraz możliwy zasięg sieci. Właśnie z tego powodu, warto dowiedzieć się, co to jest standard Wi-Fi 6 i dlaczego powinieneś go mieć.

Wi-Fi 6 – co to jest i jakie ma zalety?

Czyli w skrócie - jakie korzyści będziesz miał z Wi-Fi 6?Standard Wi-Fi 6 to nowa generacja połączeń Wi-Fi. To znaczne ulepszenie w porównaniu do poprzednich generacji i stosowanych technologii. Najważniejszym ulepszeniem jest umożliwianie dzięki Wi-Fi 6 szybszych połączeń z internetem.
 
  • TAK! Dla wyższej prędkości połączenia
 
Wi-Fi 6 osiąga wyższe prędkości transmisji danych niż poprzednia generacja. To dzięki różnym technikom od efektywniejszego kodowania danych, po inteligentne wykorzystanie połączenia bezprzewodowego. Wyższa prędkość przesyłania danych to wysyłanie dużych plików, streamowanie i gry online bez opóźnień.
 
  • Lepsza przepustowość sieci – to na pewno!
 
Wi-Fi 6 z pasmem 160 MHz znacznie lepiej działa przy dużej liczbie urządzeń różnego typu, które pobierają dane w tym samym czasie i rozdziela ruch danych pomiędzy nimi. Oznacza to wydajniejszy sygnał na wielu urządzeniach jednocześnie, laptopach, smartfonach, smart TV itd. Router z Wi-Fi 6 przesyła równocześnie kilka strumieni danych bez zakłóceń, dzięki czemu domownicy będą bez przeszkód oglądać seriale online, pobierać gry czy korzystać z Wi-Fi na smartfonie. Liczba urządzeń przestanie mieć znaczenie!
 
  • Większy i wydajny zasięg sieci domowej?
 
W mieszkaniach w bloku przyczyną zakłóceń sygnału Wi-Fi mogą być sieci bezprzewodowe sąsiadów, przez co zasięg Twojej domowej sieci wydaje się być pomniejszony. Standard Wi-Fi 6 ma na to rozwiązanie - mechanizm kolorowania BSS, który pozwala urządzeniom ignorować transmisje sąsiednich sieci. Sam zobaczysz, jak zmieni to wydajność sieci!
 
  • A do tego bezpieczeństwo!
 
Wi-Fi 6 do tego wszystkiego zapewnia także poprawę bezpieczeństwa. Protokół WPA (Wi-Fi Protected Access) to powszechnie stosowanym protokół bezpieczeństwa sieci Wi-Fi. Do sieci Wi-Fi konieczne jest hasło? To właśnie zasługa protokołu WPA i WPA2. Z Wi-Fi 6 pojawiła się jeszcze nowa metoda uwierzytelniania – SAE (Simultaneous Authentication of Equals), która sprawia, że trudniej odkodować hasło nieautoryzowanym źródłom. To dodatkowa warstwa bezpieczeństwa!
 
 

Czas na Wi-Fi 6 w Twoim domu!

 
Jeśli Twój dom jest pełen inteligentnej elektroniki, całą rodziną korzystacie z wielu urządzeń, także tych smart i IoT – Wi-Fi 6 będzie dla Ciebie najlepszym wyborem!
 
Sprawdź Wi-Fi HomeSpot w standardzie Wi-Fi 6 od ASTA-NET i poznaj przepis na zasięg w całym domu! Nie będą Cię ograniczały grube ściany, duży metraż czy piętrowy dom. To koniec problemów z brakiem zasięgu internetu!

Wi-Fi HomeSpot to większy zasięg Wi-Fi bez przewodów. Usługa skutecznie wzmocni sygnał Twojej sieci domowej, dzięki technologii Mesh, która zapewnia najwyższą prędkość internetu. Liczba urządzeń dopasowana do potrzeb i powierzchni.


Rozszerz zasięg swojej domowej sieci w standardzie Wi-Fi 6: https://asta-net.pl/wifi-homespot
 

Zamów superszybki światłowód ASTA-NET i wykorzystuj jego pełen potencjał, dzięki Wi-Fi 6!
Zadzwoń 67 350 90 00 albo zamów online na https://asta-net.pl/internet lub w pakiecie z telewizją na https://asta-net.pl/pakiety.