przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

Potrzebny Ci bezpieczny internet. Poznaj Pakiet Bezpieczeństwa

czwartek, 11.05.2023
Potrzebny Ci bezpieczny internet. Poznaj Pakiet Bezpieczeństwa
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w sieci!
 

Korzystanie z sieci niestety nie jest wolne od zagrożeń dla prywatności i bezpieczeństwa danych oraz samych użytkowników. Oznacza to, że jesteśmy ciągle narażeni na różnego rodzaju cyberzagrożenia, takie jak wirusy, ataki hakerskie, phishing czy kradzieże tożsamości. Chcielibyśmy, aby przekazywane przez nas informacje były bezpieczne i prywatne, a publikowane treści wolne od nielegalnych lub szkodliwych działań.

Potrzebny nam bezpieczny internet, ale jego osiągnięcie wymaga świadomości i działań zarówno ze strony użytkowników sieci, jak i operatorów telekomunikacyjnych, takich jak ASTA-NET.
 

Wirusy, phishing, ransomware? Czym są i jak się przed nimi chronić?
 
Phishing i ransomware są groźne i wymagają ostrożności podczas korzystania z internetu.


Phishing to atak, w którym cyberprzestępca podszywa się pod zaufaną firmę lub organizację i wysyła wiadomość e-mail lub inną, która wygląda na oficjalną. Celem takiego ataku jest wyłudzenie poufnych informacji - hasła, numery kart kredytowych lub dane osobowe. Osoby podszywające się pod zaufane firmy mogą nam grozić, jeśli nie zareagujemy na ich żądania.
 

Ransomware to nieco inny rodzaj ataku. Cyberprzestępca infekuje komputer lub system złośliwym oprogramowaniem i blokuje dostęp do plików lub systemu. Następnie pojawia się szantaż i żądanie okupu w zamian za przywrócenie dostępu do ważnych, prywatnych plików czy systemu.
 


Do ochrony danych i dla swojego bezpieczeństwa w sieci najlepiej korzystaj z takich narzędzi, jak:

 
Antywirus - oprogramowanie pozwala wykryć i usunąć złośliwe oprogramowanie, które może przejąć Twój komputer lub urządzenie mobilne.

 
Firewall – zapora, czyli oprogramowanie, które blokuje nieautoryzowany dostęp do sieci.

 
Regularne aktualizacje oprogramowania - usuwanie błędów i luk w zabezpieczeniach, które mogą być wykorzystane przez cyberprzestępców.

 
Silne hasła i autentykacja dwuskładnikowa - podstawowe zabezpieczenie Twoich kont przed nieautoryzowanym dostępem.

 

Jak zapewnić sobie bezpieczny internet do zakupów online, bankowości i ochrony danych?

 
Zostaw to ASTA-NET! Pakiet bezpieczeństwa dostępny w ofercie ASTA-NET niezawodnie ochroni Twój komputer z systemem Windows lub urządzenie przenośne z Androidem przed złośliwym oprogramowaniem i cyberprzestępcami. Dobierz Pakiet bezpieczeństwa za 0 zł na 24 miesiące do dwupaku Telewizja + Internet lub dobierz do samego internetu. Masz już usługi od ASTA-NET? Zadzwoń na infolinię 67 350 90 00 i zapytaj konsultanta o Pakiet bezpieczeństwa.
 

Pakiet bezpieczeństwa, czyli G DATA Antivirus ochroni Twoje dane przed ransomware i innymi atakami. Skaner bezbłędnie wykrywa ransomware i zatrzymuje proces szyfrowania. Zagrożenia nie mają szans w konfrontacji z tą wielokrotnie nagradzaną technologią antywirusową. Pakiet bezpieczeństwa zawiera BankGuard dla bezpiecznej bankowości i zakupów w sieci oraz Firewall chroniący przed hakerami. Zapewnia również AntiPhishing, czyli ochronę przed atakami typu phishing.

Pakiet bezpieczeństwa od ASTA-NET zapewnia też ochronę przed niebezpiecznym i irytującym spamem. Dzięki specjalnemu systemowi AntiSpam, który uwolni Twoją skrzynkę mailową od niechcianych i powielających się wiadomości.
 

Dowiedz się więcej na: https://asta-net.pl/strefa-abonenta/g-data