przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

Mi nie laguje! – internet ASTA-NET idealny dla graczy

piątek, 17.02.2023
Mi nie laguje! – internet ASTA-NET idealny dla graczy
„Ale mi laguje!” – mówi gracz z wysokim PING-iem w grze. To koszmar każdego streamera i gracza online. Wysoki ping sprawia, że wspólne granie ze znajomymi, czy nawet samemu przestaje sprawiać przyjemność, bo rozgrywka online traci płynność i dynamiczność, co bezpośrednio wpływa na styl grania i czas reakcji. To wysoki ping jest zazwyczaj powodem dużych opóźnień i lagów, które tak bardzo uprzykrzają życie gamerom. Jaki internet wybrać, aby ping był niski?
 

Czym jest PING?

Jeżeli jeszcze nie wiesz, czym tak naprawdę jest ten PING i dlaczego jest to najważniejszy parametr świadczący o jakości Twojego internetu, to mamy dla Ciebie krótką definicję:

PING to mierzony w milisekundach (ms) tzw. czas reakcji, który upływa między wysłaniem zapytania do serwera, a otrzymaniem odpowiedzi. Wysoki ping, czyli opóźnienie przekraczające 100 ms, powoduje odczuwalne opóźnienia transmisji, czyli właśnie uciążliwe lagi.
 

Wysoki, czy niski ping?

Postacie pozostające w bezruchu, wyrzucanie z lobby, czy brak reakcji w odpowiednim momencie to tylko kilka przykładów, z jakimi borykają się gracze, których ping przekracza zalecaną wartość. Przykładowo ping wynoszący 60 ms to już odczuwalne opóźnienie w grach online i streamowaniu zajmujące 0,06 sekundy.

Powiesz, że to nadal mało? Zapytaj graczy, których ping wynosi nawet mniej niż zalecana wartość, czyli mniej niż 20 ms lub 10 ms - różnica w rozgrywce i prędkości ładowania potrafi być ogromna!

Jeśli wiele razy zastanawiałeś się, dlaczego masz wysoki ping lub dlaczego jego wartość jest bardzo niestabilna, to musisz wiedzieć, że wpływa na to kilka czynników. Najważniejszym elementem jest oczywiście jakość połączenia internetowego i to, w jaki sposób dociera ono do Twojego urządzenia. Do gry bez żadnych lagów najlepiej sprawdzi się połączenie światłowodowe od sprawdzonego dostawcy internetu.
 

Wybierz idealny internet, aby Twój PING był niski!

Wśród operatorów internet od ASTA-NET zajął w grudniu 2022r. 3. miejsce w Polsce w rankingu najniższym PINGiem! W ofercie ASTA-NET znajdziesz superszybki światłowód, który sprawdzi się nie tylko do grania, ale także do pracy zdalnej, udostępniania dużych plików, czy dzielenia się treściami w sieci. Dodaj łącze symetryczne i miej pewność, że Twój internet będzie stabilny, a prędkość pobierania i wysyłania danych będzie tak samo szybka! Internet światłowodowy od ASTA-NET to pakiety do wyboru o prędkościach 300 Mb/s , 600 Mb/s a nawet 1 Gb/s.
 
Wybierz idealny internet dla graczy od ASTA-NET na https://asta-net.pl/internet i nie laguj!