przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

Gimme, gimme more... NIEZNANE FAKTY o światłowodzie ASTA-NET

piątek, 04.11.2022
Gimme, gimme more... NIEZNANE FAKTY o światłowodzie ASTA-NET
Gimme, gimme more...
 
Światłowód – superszybki internet dający nieograniczone możliwości… to i wiele więcej już zapewne wiesz.
Ale czy wiesz, że to ASTA-NET jako pierwszy operator w Północnej Wielkopolsce i drugi w Polsce podłączył internet światłowodowy klientowi komercyjnemu?
 

Poznaj 5 dotąd nieznanych faktów o światłowodzie ASTA-NET!
 

Jesteś pewnie ciekaw, kiedy podłączyliśmy pierwszego klienta do naszej sieci światłowodowej?
To było już 10 lat temu! W 2012 roku w miejscowości Stobno, pierwszy klient został podłączony do światłowodu i mógł cieszyć się jego super prędkością jako jedna z pierwszych osób w Wielkopolsce! Czas tak szybko leci, a liczba naszych zadowolonych klientów ciągle rośnie.
 

A ilu klientów jest już podłączonych w ramach sieci światłowodowej ASTA-NET?
Ta liczba robi wrażenie… mamy już prawie 27 TYSIĘCY klientów korzystających ze światłowodu! Oznacza to, że prawie połowa naszych klientów posiada dostęp do najszybszego i najlepszego internetu. Niesamowite, prawda? laugh
 

Skoro tych klientów jest tak dużo, to jaki jest zasięg sieci światłowodowej ASTA-NET?
Do naszej sieci światłowodowej podłączonych jest aż 780 miejscowości, 60 gmin w 17 powiatach w 2 województwach – w Wielkopolsce i województwie zachodniopomorskim.
 

Aby móc podłączyć tyle lokalizacji nasza sieć osiągnęła naprawdę sporą długość…
Aktualna długość sieci światłowodowej ASTA-NET to prawie 6,5 TYSIĄCA kilometrów!
  • W samym powiecie pilskim to ponad 1 355 kilometrów sieci światłowodowej (GPON). Sieć GPON w tym powiecie jest ponad 5 razy dłuższa niż sieć łącza koncentrycznego (HFC).
  • W powiecie czarnkowsko-trzcianeckim długość sieci światłowodowej ASTA-NET przekracza 23-krotność długości naszej sieci technologii HFC!
  • W Złotowie i powiecie złotowskim długość sieci GPON to prawie 1 300 kilometrów!


A to tylko najbliższe okolice głównej siedziby ASTA-NET w Pile…
Długość sieci światłowodowej ASTA-NET w ramach inwestycji z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w województwie zachodniopomorskim przekracza już długość 1 500 kilometrów.
 

Jaka jest największa prędkość jaką można osiągnąć na tej właśnie sieci?
Stwierdzenie, że „światłowód daje nieograniczone możliwości” staje się prawdziwe, gdy prędkość internetu światłowodowego rzeczywiście jest nieograniczona. Testując możliwości naszej sieci światłowodu ASTA-NET osiągnęliśmy stabilną prędkość do 100 Gb/s!
 


Sieć ASTA-NET rośnie i się zmienia. Tak jak zmienia się sam internet i zapotrzebowanie rynku. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów, we wrześniu 2022 roku wprowadziliśmy łącze symetryczne, czyli tą samą prędkość pobierania i wysyłania po światłowodzie dostępną dla klientów indywidualnych.
 

Co więcej “nieograniczone możliwości” nie dotyczą tylko prędkości internetu. Światłowód od ASTA-NET umożliwia także dostęp do najostrzejszej telewizji w Polsce. MeeVu, czyli telewizja IPTV w jakości 4K zapewnia wiele wyjątkowych funkcjonalności, takich jak cofanie, przewijanie, nagrywanie audycji oraz oglądanie telewizji na smartfonie czy laptopie.
 


4 listopada obchodzimy Dzień Światłowodu, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych klientów nie tylko ciekawostki o naszej sieci, ale także specjalną PROMOCJĘ na najszybszy internet! Proponujemy internet światłowodowy z Wi-Fi do 1 Gb/s w cenie 300 Mb/s! Przy zamówieniu online aktywacja usługi za jedynie 1 zł.
 

Sprawdź, czy Ty też jesteś w zasięgu światłowodu ASTA-NET, skorzystaj z kompletnej oferty i ciesz się najlepszym internetem oraz rozrywką w 4K! Wejdź na https://asta-net.pl/promocje i skonfiguruj swój idealny pakiet lub skorzystaj z nowej promocji na internet 1 Gb/s na https://asta-net.pl/internet