przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony

Nadchodzi „Czas wikingów” w National Geographic!

piątek, 30.09.2022
Nadchodzi „Czas wikingów” w National Geographic!

Kim naprawdę byli najwięksi wojownicy w historii?


National Geographic już 2 października zabierze Nas w wyprawę szlakiem przełomowych odkryć, które rzucą nowe światło na historię wszystkim znanych, nordyckich wojowników – WIKINGÓW.

Seria oryginalna „Czas wikingów” ujawni, kim naprawdę byli i jak żyli wielcy wojownicy z północy. Produkcja weryfikuje fakty i obala mity. Poznaj zaskakującą prawdę o ich wyprawach oraz historię epoki wikingów.
 

Kilka faktów możesz poznać już teraz.

Czy wiesz, że…


… rogi na hełmach wikingów to kolejne przekłamanie w popkulturze?

Zastosowanie takich dodatków na nakryciu głowy byłoby niepraktyczne i niebezpieczne. Skąd więc taki mit o wikingach? Wszystko przez pewne odkrycie takiego hełmu i złej interpretacji jego genezy. Specyficzne okrycie głowy z rogami należało do innych społeczności przebywających w miejscu osadnictwa wikingów, ale to im badacze mylnie przypisali taki wizerunek.… kobiety pomagały budować potęgę wikingów i zajmowały wysoką pozycję?

Potwierdzają to badania grobów wikingów. Panie były chowane wraz z cennymi przedmiotami, jak również broniami. Odkrycia dowodzą, że w skandynawskiej społeczności kobiety mogły być nie tylko szanowanymi kupcami, ale także wojowniczkami.… wikingowie dotarli do Ameryki nawet 500 lat przed Kolumbem?


Wikingowie byli podróżnikami, którzy nie bali się długich dystansów, nawet na drugą stronę oceanu. Odkrycie nordyckiej osady wikingów w Ameryce Północnej to dowód na to, że wikingowie jako pierwsi Europejczycy dopłynęli do Nowego Świata, jeszcze kilkaset lat przed Krzysztofem Kolumbem.… wikingowie dotarli nawet do Azji?


Celem podróży wikingów nie była tylko zimna północ, ale także słoneczny Daleki Wschód i arabskie imperium, gdzie rozwijał się handel. Dotarli do Konstantynopolu (współcześnie miasto Stambuł w Turcji) oraz Bagdadu (obecnie Irak).
 


… premiera serialu „Czas wikingów” już 2 października o godz. 22:00 w National Geographic? 
 


Teraz już wiesz! wink

Dowiedz się jeszcze więcej w nowym 6-odcinkowym serialu dokumentalnym „Czas Wikingów”! Poznaj fakty i mity o największych wojownikach w historii w National Geographic na kanale 401 w ASTA-NET.