przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony
ASTA-NET

ASTA-NET przejęła sieć PCnet COMPUTER

25.02.2011

Z początkiem lutego firma Asta-Net stała się właścicielem działającego w Trzciance operatora sieci PCnet Computer. Pilska spółka planuje modernizację zakupionej sieci, tak by spełniała najwyższe europejskie wymagania jakościowe.

Dotychczasowi klienci PCnet Computer będą mogli korzystać z usług uznanego w regionie operatora. Początkowo będzie to bezprzewodowy dostęp do Internetu a wkrótce pojawi się także możliwość korzystania z telefonii stacjonarnej. Asta-Net zamierza także wprowadzić do Trzcianki Internet WiMAX. To najnowocześniejsza bezprzewodowa technologia dostępu do Internetu, gwarantująca stabilność oraz wysoką jakość sygnału.

Asta-Net przy usłudze dostępu do Internetu WiMAX stosuje standardy, które wykorzystują zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa i gwarantują wysoką jakość transmisji danych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, WiMAX Asta-Net znacznie lepiej radzi sobie z warunkami pogodowymi i przeszkodami pomiędzy antenami stacji bazowej i terminalami abonenckimi.

Asta-NET zamierza rozszerzyć zasięg geograficzny usługi – ma ona dotrzeć tam gdzie dotychczas nie było sygnału PCnet COMPUTER. Co istotne, firma ma w planach także doprowadzenie światłowodu do Trzcianki, dzięki czemu mieszkańcy miasta będą mogli korzystać ze wszystkich usług z oferty pilskiego operatora.

Wejście firmy Asta-Net na rynek trzcianecki to także dobra wiadomość dla lokalnego rynku pracy, gdyż już niedługo rusza nabór pracowników do mającego powstać w Trzciance Biura Obsługi Klienta.