przejdź do menu głównego przejdź do wyszukiwarki przejdź do treści strony
ASTA-NET

Kolokacja

Kolokacja to usługa, polegająca na udostępnieniu przestrzeni serwerowej w profesjonalnym centrum danych. Klient przez cały czas trwania usługi pozostaje właścicielem powierzonych serwerów oraz innego potencjalnie kolokowanego sprzętu. Dzięki tej usłudze można wyeliminować koszty związane z pozyskaniem, wyposażeniem i zabezpieczeniem odpowiedniej nieruchomości.

ASTA-NET jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie dostarczania pełnej palety usług telekomunikacyjnych w regionie pilskim, a nasza oferta cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem klientów indywidualnych jak i biznesowych. Profesjonalny zespół techników, wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii pozwalają świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nie bez znaczenia dla jakości usług pozostaje fakt, że korzystamy z 10-gigabitowej architektury największych światowych operatorów.
 
W ramach usługi kolokacji zainteresowany może otrzymać określone miejsce w serwerowni dla dowolnej platformy sprzętowej wraz z zaopatrzeniem w energię i szerokopasmowy dostęp do Internetu o wybranej przez siebie przepustowości. Powierzenie swoich danych ASTA-NET gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Centrum kolokacyjne spełnia wszystkie standardy niezbędne do przechowywania danych osobowych dowolnego typu, od poufnych informacji klientów instytucjonalnych po tajne dane jednostek samorządu terytorialnego. ASTA-NET wystąpiła o przyznanie niezbędnych certyfikatów potwierdzających spełnienie norm obowiązujących w tym zakresie.

Na najwyższy współczynnik bezpieczeństwa składają się między innymi:
  • 24-godzinny monitoring wspomagany systemem alarmowym.
  • Automatyczne powiadamianie koncesjonowanej agencji ochrony.
  • Rygorystyczne procedury dostępu.
  • Kompleksowa rejestracja wejścia/wyjścia wraz z identyfikacją personalną.
  • Pełne zabezpieczenie przeciwpożarowe.
Strefy bezpieczeństwa ograniczają dostęp do serwerowni wyłącznie określonej grupie specjalistów odpowiedzialnych za utrzymanie urządzeń sieciowych w najwyższej kondycji technicznej. Wydajnie klimatyzowane pomieszczenia umożliwiają ciągłą pracę wszystkich urządzeń bez negatywnego wpływu na trwałość podzespołów. Stały monitoring kontroluje również temperaturę panującą w sercu centrum kolokacyjnego, aby w maksymalnie krótkim czasie uruchomić procedury wykluczające ryzyko utraty danych.
 
Ponadto cała infrastruktura szkieletowa posiada niezależne podtrzymanie elektryczne i stale rozszerzaną rezerwę wydajności sprzętu transmisyjnego. Potencjalna awaria jednego z dostawców sygnału nie narusza niezawodności transmisji dzięki porozumieniom z kilkoma niezależnymi operatorami, co składa się na pełną niezawodność oferowanej technologii. To właśnie między innymi dzięki tym elementom możemy dostarczyć Państwu usługę o najwyższym standardzie jakościowym.