ASTA-NET

Oświadczenie ASTA-NET w sprawie projektu ustawy abonamentowej

13.03.2017

Zarząd ASTA-NET S.A. z niepokojem przyjął projekt zmian ustawy abonamentowej przygotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Kulturowego. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, wówczas operatorzy telekomunikacyjni oferujący usługi telewizyjne, będą musieli przekazywać do Poczty Polskiej dane adresowe klientów, którzy korzystają z usług płatnej telewizji.

Uważamy, że powyższe zmiany prawne są niezgodne z zasadą konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa. Ponadto konieczność ujawnienia chronionych danych osobowych klientów płatnej telewizji narusza ich prawa konsumenckie i osobiste.

Wobec faktu, iż proponowane rozwiązania są obecnie w fazie projektu rozporządzenia, nasza firma, poprzez organizacje branżowe i izby gospodarcze, będzie sprzeciwiała się temu prawu, ponieważ uważamy, że tajemnica telekomunikacyjna, którą stanowią dane naszych abonentów, nie może być złamana. Wielu z Państwa wybrało nasze usługi wierząc, że nie tylko świadczymy usługi w najwyższej jakości, ale także wyznaczamy wysokie standardy w obszarze obsługi klienta i jego bezpieczeństwa.